| Merknaam: | KINCOTO |
| Modelnummer: | UA18000 |
| MOQ: | 1 STUKS |
| Prijs: | 15000USD / pcs |
| Betalingsvoorwaarden: | T/T |
| Toeleveringsvermogen: | 10000 |
1. Automatic packaging machine with tubes in and tape out, with chips automatically placed on tapes, automatic lamination, and automatic cutting of full tapes.
2. The CCD vision inspection system conducts inspection, automatically collects materials, and counts them.
3. Place 50 tubes for feeding, and feed tubes can be added at will without affecting production. Material replenishment without stopping the machine or interrupting production, truly enabling continuous, unattended operation and significantly improving overall equipment effectiveness.
4. The equipment supports automatic material receiving and precise counting, with real-time production statistics and clear, traceable data, meeting the requirements of batch production and quality control.
5. The UA18000 offers a turnkey solution for tube-to-tape packaging with high stability, high automation, and high compatibility.
| Output efficiency | 12000-18000 UPH |
| Host size | 1080*1080*2000MM |
| Voltage | 220V |
| Feed system | Suitable for EIA-481A standard return wheel and supporting cover tape |
| Tape specification | Automatic feeding,can put 50 tubes |
| Appearance | 1160*1110*1180mm |
| Sealing form | Self -adhesive/heat seal |
| Visual system | 1 million like industrial camera,industrial light source fill light |
| Negative pressure detection | -50KPA+50KPA |
| Counting function | System internal pulse count |
| Suitable for packaging | SOP150,TSSOP173 |
| Total weight | 350KG |