| Ονομασία μάρκας: | KINCOTO |
| Αριθμός μοντέλου: | KA2000 |
| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | 33,571-35,250USD/set |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000 |
ΗKA2000είναι έναΜηχανή αυτόματου προγραμματισμού ICειδικά σχεδιασμένα για:τόσο για εργασίες με δίσκο όσο και με ταινίαΕίναι μια ιδανική λύση για γραμμές παραγωγής μεγάλου όγκου που απαιτούν αποτελεσματική, αξιόπιστη και πλήρως αυτοματοποιημένη καύση τσιπ με μέγιστη ευελιξία.
Αυτό το μοντέλο διαθέτει12 σταθμοί προγραμματισμού,Δύο ακροφύσια κενού(επιλέξτε και τοποθετήστε),οπτική ευθυγράμμιση CCD άνω και κάτω, και υποστηρίζει ένα ευρύ φάσμα πακέτων IC συμπεριλαμβανομένωνΕφαρμογή των προδιαγραφών για την παρακολούθηση και την εκτίμηση των κινδύνωνΜε μέγιστη ισχύ2000-2500 UPH, βελτιώνει σημαντικά την αποτελεσματικότητα του προγραμματισμού, μειώνοντας παράλληλα τη χειρωνακτική εργασία.
Το KA2000 υποστηρίζειτέσσερις τρόποι λειτουργίας:
Τραβήξτε μέσα / έξω
Τραπέζιο / Τραπέζιο
Τραπέζι μέσα / Τραπέζι έξω
Τραπέζι / Τραπέζι έξω
Η ευελιξία αυτή την καθιστά την ιδανική επιλογή για τις εταιρείες EMS, τους παρόχους υπηρεσιών ημιαγωγών και τους κατασκευαστές που χειρίζονται μικτές μορφές εισερχόμενων και εξερχόμενων συσκευασιών.
| Παράμετρος | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σχήμα | KA2000 |
| Αποδοτικότητα παραγωγής | 2000 ¥ 2500 UPH |
| Σταθμοί προγραμματισμού | 12 σταθμοί(ευέλικτη ενεργοποίηση) |
| Συσκευή επιλογής και θέσης | 2 ακροφύσια κενού |
| Υποστηριζόμενα πακέτα IC | Εφαρμογή των προδιαγραφών που καθορίζονται στο παράρτημα I του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1308/2013 |
| Ακριβότητα επιλογής και τοποθέτησης | ±0,03 mm |
| Τρόπος ελέγχου | Κάρτα ελέγχου κίνησης |
| Οδηγία άξονα Χ | Γραμμικός κινητήρας(υψηλή ταχύτητα, υψηλή ακρίβεια, χαμηλή φθορά) |
| Τρόπος προγραμματισμού | Κεφαλίδα χαμηλής πίεσης |
| Σύστημα εντοπισμού θέσης | Ανώτερη και κατώτερη όραση CCD |
| Εφοδιασμός/αφόρτωση φορτίου | Αυτόματη συσκευή τροφοδοσίας δίσκου Μέχρι 20 δίσκους |
| Τροφοδότης (Εισερχόμενη ταινία) | Κανονικό 12-16mm, προαιρετικό 8mm / 24mm / 32mm (προσαρμοσμένα πλάτη διαθέσιμα) |
| Αποδέσμευση (Εξόδου) | Προσαρμόσιμη αυτόματη συσκευή σφράγισης ταινίας θερμής πίεσης (εκτύπωση) |
| Παρακολούθηση | 19 ιντσών LCD. |
| Προαιρετικές λειτουργίες | Σημείωση σημείων / Έλεγχος AOI / Σημείωση λέιζερ (επικοινωνία για σύσταση) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | AC220V / 50Hz |
| Κατανάλωση ενέργειας | 1.3KW |
| Πηγή αέρα | 0.4-0.6 MPA |
| Διάμετροι υποδοχής (L × W × H) | 1200 × 950 × 1365 mm |
| Συνολικές διαστάσεις (L × W × H) | 1690 × 1800 × 1600 mm |
| Συνολικό βάρος | 600 κιλά |
Το KA2000 υποστηρίζειτέσσερις τρόποι λειτουργίαςσε μία μηχανή:
Τραπέζιο μέσα → Τραπέζιο έξω
Τραπέζια → Τραπέζια
Τραπέζι μέσα → Τραπέζι έξω
Τραπέζι μέσα → Τραπέζι έξω
Η ευελιξία αυτή σας επιτρέπει να προσαρμόζεστε σε διαφορετικές εισερχόμενες συσκευασίες IC (κασέτα ή δίσκο) και απαιτήσεις εξόδου (κασέτα ή δίσκο) χωρίς να αγοράζετε πολλαπλά μηχανήματα.
Εξοπλισμένο μεγραμμικός κινητήραςστον άξονα Χ, η KA2000 παρέχει:
Μεγαλύτερη ταχύτητα και ομαλότερη κίνηση σε σύγκριση με τα συστήματα μολύβδου
ακρίβεια τοποθέτησης ± 0,03 mm
Λιγότερη μηχανική φθορά και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής
Μειωμένες απαιτήσεις συντήρησης
12 σταθμοί προγραμματισμούγια παράλληλη καύση
Κάθε σταθμός μπορεί να ενεργοποιηθεί/να απενεργοποιηθεί ανεξάρτητα ανάλογα με τις ανάγκες παραγωγής
Αυξάνει δραματικά την απόδοση για την παραγωγή μεγάλου όγκου
Μπορεί να συνδεθεί με πολλούς εκτός σύνδεσης προγραμματιστές ταυτόχρονα
Δύο κάμερες CCD(άνω και κάτω) για ακριβή τοποθέτηση
Η επεξεργασία εικόνας σε πραγματικό χρόνο υπολογίζει την απόκλιση X/Y/θ
Αυτόματη διόρθωση θέσης πριν από την τοποθέτηση
Είναι απαραίτητο για συσκευασίες λεπτής ακρίβειας όπως QFP και BGA
2 ακροφύσια κενούνα λειτουργούν αποτελεσματικά για λειτουργία υψηλής ταχύτητας
Ελαφριά χειρισμός ευαίσθητων IC
Η σχεδίαση κατά των πτώσεων αποτρέπει τη ζημιά του τσιπ κατά την διακοπή ρεύματος
Σύστημα αυτόματης φόρτωσης/αφόρτωσης δοχείων
Υποστηρίζει έως και20 δίσκοιΑμέσως
Ελαχιστοποιεί την χειροκίνητη παρέμβαση και μεγιστοποιεί το χρόνο συνεχούς λειτουργίας
Συμβατό με:Εφαρμογή των προδιαγραφών που καθορίζονται στο παράρτημα I του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1308/2013
Κατάλληλο τόσο για τυποποιημένες όσο και για συσκευασίες μικρής έντασης
Ιδανικό για μικτά περιβάλλοντα παραγωγής
Ειδική περιοχή συλλογής φυσικού αερίου για τα απορριπτόμενα τσιπ
Προαιρετικό σύστημα επιθεώρησης AOIγια την οπτική επιθεώρηση πριν/μετά την προγραμματισμό (ανιχνεύει λυγισμένες καρφίτσες, αντιστροφή προσανατολισμού, ελλείποντα εξαρτήματα)
Προαιρετική σήμανση με κουκίδες για την ιχνηλασιμότητα (χρώματα: λευκό, κόκκινο, μπλε, πράσινο, κίτρινο)
Οι πρίζες χαμηλής πίεσης αντικαθίστανται εύκολα
Ο γραμμικός κινητήρας απαιτεί λιγότερη συντήρηση από τις παραδοσιακές τροφοδοσίες με βίδες
Προμηθεύονται σαφή βίντεο και τεκμηρίωση
Το KA2000 έχει σχεδιαστεί για εύκολη ενσωμάτωση με τα περισσότεραΠρογραμματιστές εκτός σύνδεσηςΗ τυποποιημένη διεπαφή σήματος επιτρέπει την επικοινωνία μεταξύ της μηχανής και του προγραμματιστή για την εκκίνηση, την αναστολή, την κρίση OK/NG και άλλες λειτουργίες ελέγχου παραγωγής.
Λεπτομερές διάγραμμα ανάθεσης πινών σήματος διαθέσιμο κατόπιν αιτήματος.
Δωρεάν επισκευή ή αντικατάστασηγια θέματα που σχετίζονται με την ποιότητα εντός ενός έτους
Τεχνική υποστήριξηκατά τη διάρκεια της λειτουργίας (διαθέσιμη εξ αποστάσεως βοήθεια)
Υπηρεσίες παροχής συμβουλώνγια τη χρήση, συντήρηση και βελτιστοποίηση του προϊόντος
| Απαιτήσεις των πελατών | Λύση KA2000 |
|---|---|
| Μεικτή ταινία και δίσκος εισόδου/εξόδου | Τρόποι λειτουργίας 4 σε 1 ∙ υποστηρίζει κάθε συνδυασμό |
| Μεγάλη παραγωγή | 12 σταθμοί προγραμματισμού, 2000-2500 UPH |
| Πολλαπλούς τύπους IC (QFP, QFN, SOP, BGA) | Ευρεία συμβατότητα πακέτου |
| Προσαρμογή της ακρίβειας για διακόπτες μικρής ακρίβειας | ± 0,03 mm ακρίβεια μεγραμμικός κινητήραςΟδήγηση |
| Απαιτείται υψηλή ακρίβεια θέσης | Ανώτερη και κατώτερη όραση CCDγια ευθυγράμμιση σε πραγματικό χρόνο |
| Μακρές ώρες συνεχούς λειτουργίας | Δυνατότητα 20 δίσκων+ υψηλής αντοχής γραμμικός κινητήρας |
| Ελέγχος ποιότητας και ιχνηλασιμότητα | Προαιρετική σήμανση AOI + σημεία |
| Εύκολη ενσωμάτωση με υπάρχοντες προγραμματιστές | Υποστηρίζει τους περισσότερους προγραμματιστές εκτός σύνδεσης |