| Ονομασία μάρκας: | KINCOTO |
| Αριθμός μοντέλου: | KA2000 |
| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | 29,000-32,000USD/set |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 10000 |
ΟKA1800είναι ένααυτόματη μηχανή προγραμματισμού ICσχεδιασμένο να λειτουργεί μεπρογραμματιστές εκτός σύνδεσης, προσφέροντας μια ευέλικτη και οικονομικά αποδοτική λύση για εταιρείες που διαθέτουν ήδη τυπικούς προγραμματιστές εκτός σύνδεσης, αλλά πρέπει να αυτοματοποιήσουν τη διαδικασία προγραμματισμού IC.
Αυτό το μοντέλο διαθέτει8 προγραμματιστικοί σταθμοί,διπλά ακροφύσια κενού(διαλέξτε και τοποθετήστε),Οπτικό σύστημα εντοπισμού θέσης CCD, και υποστηρίζει ένα ευρύ φάσμα πακέτων IC, συμπεριλαμβανομένωνQFP, QFN, SOP και BGA. Με μέγιστη απόδοση του1800-2000 UPH, βελτιώνει σημαντικά την αποδοτικότητα προγραμματισμού, ενώ μειώνει τη χειρωνακτική εργασία.
Το KA1800 υποστηρίζει και τα δύοδίσκος και ταινίαεισερχόμενη/εξερχόμενη συσκευασία:
Tape in / Tape out
Εισαγωγή ταινίας / Έξοδος δίσκου
Δίσκος μέσα / Εξαγωγή ταινίας
Tray in / Tray out
Βασικός διαφοροποιητής:Σε αντίθεση με τα πλήρως ενσωματωμένα συστήματα, το KA1800 έχει σχεδιαστεί ωςεξωτερικό μηχάνημα αυτοματισμούπου συνδέεται με τους υπάρχοντες προγραμματιστές εκτός σύνδεσης. Αυτό σας επιτρέπει να αξιοποιήσετε την τρέχουσα επένδυσή σας στον προγραμματισμό κερδίζοντας ταυτόχρονα πλήρη αυτοματοποίηση.
| Παράμετρος | Καθέκαστα |
|---|---|
| Μοντέλο | KA1800 |
| Αποδοτικότητα εξόδου | 1800 – 2000 UPH |
| Προγραμματιστικοί Σταθμοί | 8 σταθμοί(ευέλικτη ενεργοποίηση - μπορεί να χρησιμοποιήσει 1 έως 8 σταθμούς ανεξάρτητα) |
| Επιλογή & Τοποθέτηση συσκευής | 2 ακροφύσια κενού |
| Υποστηριζόμενα πακέτα IC | QFP, QFN, SOP, BGA |
| Ακρίβεια επιλογής και τοποθέτησης | ±0,03 χλστ |
| Λειτουργία ελέγχου | Κάρτα ελέγχου κίνησης |
| X-axis Drive | Γραμμικός κινητήρας(υψηλή ταχύτητα, υψηλή ακρίβεια, χαμηλή φθορά) |
| Λειτουργία προγραμματισμού | Υποδοχή κάτω πίεσης |
| Σύστημα εντοπισμού θέσης | Οπτική τοποθέτηση CCD(προαιρετικό αλλά συνιστάται) |
| Σύστημα δίσκων | Συσκευή αυτόματου δίσκου με ειδικό δίσκο NG |
| Τροφοδότης ταινίας | Τυπικό 12-16mm, προαιρετικά 8mm / 24mm / 32mm (προσαρμοσμένα πλάτη διαθέσιμα) |
| Ελεγκτής εκπομπών | 19" LCD |
| Προαιρετικές Λειτουργίες | Σήμανση κουκκίδων / Επιθεώρηση AOI / Σήμανση λέιζερ (επικοινωνήστε για σύσταση) |
| Τροφοδοτικό | AC220V / 50Hz |
| Κατανάλωση ρεύματος | 0,3 KW |
| Πηγή αέρα | 0,4-0,6 MPA |
| Διαστάσεις κεντρικού υπολογιστή (Μ×Π×Υ) | 1050 × 870 × 1370 χλστ |
| Συνολικές διαστάσεις (Μ×Π×Υ) | 1550 × 1800 × 1600 mm |
| Συνολικό Βάρος | 450 κιλά |
Το KA1800 έχει σχεδιαστεί ειδικά ωςεξωτερικό μηχάνημα αυτοματισμούπου συνδέεται με τους υπάρχοντες προγραμματιστές εκτός σύνδεσης:
Λειτουργεί με τους περισσότερους τυπικούς προγραμματιστές εκτός σύνδεσης στην αγορά
Απλή διεπαφή σήματος για επικοινωνία έναρξης, διακοπής, OK/NG
Δεν χρειάζεται να αντικαταστήσετε την υπάρχουσα επένδυση προγραμματιστή σας
Ιδανικό για εταιρείες που μεταβαίνουν από τον χειροκίνητο στον αυτοματοποιημένο προγραμματισμό
Το KA1800 υποστηρίζειτέσσερις τρόπους λειτουργίαςσε ένα μηχάνημα:
Tape In → Tape Out
Tape In → Tray Out
Tray In → Tape Out
Tray In → Tray Out
Αυτή η ευελιξία σάς επιτρέπει να προσαρμόζεστε σε διαφορετικές απαιτήσεις συσκευασίας και εξόδου εισερχόμενου IC χωρίς να αγοράζετε πολλά μηχανήματα.
Εξοπλισμένο με αγραμμικός κινητήραςστον άξονα Χ, το KA1800 προσφέρει:
Υψηλότερη ταχύτητα και πιο ομαλή κίνηση σε σύγκριση με συστήματα μολύβδου με βίδα
Ακρίβεια τοποθέτησης ±0,03mm
Χαμηλότερη μηχανική φθορά και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής
Μειωμένες απαιτήσεις συντήρησης
8 σταθμοί προγραμματισμούγια παράλληλη καύση
Κάθε σταθμός μπορεί να ενεργοποιηθεί/απενεργοποιηθεί ανεξάρτητα (1 έως 8 σταθμοί ανάλογα με τις ανάγκες)
Συνδέεται με προγραμματιστές εκτός σύνδεσης – κάθε σταθμός μπορεί να χρησιμοποιήσει τον δικό του προγραμματιστή ή κοινόχρηστο
Ιδανικό για παραγωγή μεσαίου προς μεγάλου όγκου
Όραση CCDγια ακριβή ευθυγράμμιση τσιπ πριν την τοποθέτηση
Η επεξεργασία εικόνας σε πραγματικό χρόνο υπολογίζει την απόκλιση X/Y/θ
Αυτόματη διόρθωση θέσης
Απαραίτητο για πακέτα υψηλής απόδοσης όπως το QFP και το BGA
Σημείωση: Το CCD είναι προαιρετικό, αλλά συνιστάται ανεπιφύλακτα για πακέτα QFP/BGA
2 ακροφύσια κενούλειτουργούν αποτελεσματικά για λειτουργία υψηλής ταχύτητας
Απαλός χειρισμός ευαίσθητων IC
Ο σχεδιασμός κατά της πτώσης αποτρέπει τη ζημιά στο τσιπ κατά τη διακοπή ρεύματος
Αυτόματη φόρτωση/εκφόρτωση δίσκου
ΑφιερωμένοΔίσκος NGγια τις μάρκες που απορρίφθηκαν
Ελαχιστοποιεί τη χειρωνακτική παρέμβαση
Συμβατό μεQFP, QFN, SOP, BGA
Κατάλληλο τόσο για τυποποιημένα όσο και για πακέτα λεπτού τόνου
Ιδανικό για μικτά περιβάλλοντα παραγωγής
Διατίθεται συσκευή σήμανσης κουκκίδων (χρώματα: λευκό, κόκκινο, μπλε, πράσινο, κίτρινο)
Για αναγνώριση και ιχνηλασιμότητα μετά τον προγραμματισμό
Οι υποδοχές χαμηλής πίεσης αντικαθίστανται εύκολα
Ο γραμμικός κινητήρας απαιτεί λιγότερη συντήρηση από τους παραδοσιακούς κοχλιωτούς μηχανισμούς
Παρέχονται καθαρά εκπαιδευτικά βίντεο και τεκμηρίωση
Το KA1800 έχει σχεδιαστεί ειδικά για να λειτουργείτους υπάρχοντες προγραμματιστές σας εκτός σύνδεσης. Η τυπική διεπαφή σήματος επιτρέπει την επικοινωνία μεταξύ του μηχανήματος και του προγραμματιστή για:
Έναρξη ενεργοποίησης σήματος
Έλεγχος σήματος διακοπής
OK/NG ανατροφοδότηση κρίσης
Παρακολούθηση κατάστασης προγραμματισμού
Άλλες λειτουργίες ελέγχου παραγωγής
Αρμονία:Το KA1800 συνεργάζεται με τους περισσότερους τυπικούς προγραμματιστές εκτός σύνδεσης από μεγάλες μάρκες. Επικοινωνήστε μαζί μας για να επαληθεύσετε τη συμβατότητα με το συγκεκριμένο μοντέλο προγραμματιστή σας.
Λεπτομερές διάγραμμα αντιστοίχισης ακίδων σήματος διαθέσιμο κατόπιν αιτήματος.
Δωρεάν επισκευή ή αντικατάστασηγια θέματα ποιότητας εντός 1 έτους
Τεχνική υποστήριξηκατά τη λειτουργία (διατίθεται απομακρυσμένη βοήθεια)
Συμβουλευτικές υπηρεσίεςγια τη χρήση, τη συντήρηση και τη βελτιστοποίηση του προϊόντος
| Ανάγκη πελάτη | Λύση KA1800 |
|---|---|
| Διαθέτετε ήδη προγραμματιστές εκτός σύνδεσης | Σχεδιασμένο ως έναεξωτερικό μηχάνημα αυτοματισμού– χρησιμοποιήστε τους υπάρχοντες προγραμματιστές σας |
| Θέλετε να αυτοματοποιήσετε χωρίς να αντικαταστήσετε προγραμματιστές | Συνδέστε το KA1800 στους τρέχοντες προγραμματιστές εκτός σύνδεσης |
| Μικτή ταινία & δίσκος εισερχόμενη/εξερχόμενη | Τρόποι λειτουργίας 4 σε 1 – υποστηρίζει οποιονδήποτε συνδυασμό |
| Παραγωγή μεσαίου προς μεγάλου όγκου | 8 σταθμοί προγραμματισμού, 1800-2000 UPH |
| Πολλαπλοί τύποι IC (QFP, QFN, SOP, BGA) | Συμβατότητα ευρείας συσκευασίας |
| Τοποθέτηση ακριβείας για IC μικρού βήματος | Ακρίβεια ±0,03mm μεγραμμικός κινητήραςοδηγώ |
| Χρειάζεστε ευθυγράμμιση όρασης για ακριβή τοποθέτηση | Οπτική τοποθέτηση CCD(προαιρετικό αλλά συνιστάται) |
| Ποιοτικός έλεγχος και ιχνηλασιμότητα | Προαιρετική σήμανση κουκκίδων |
| Οικονομικός αυτοματισμός | Αξιοποιήστε την υπάρχουσα επένδυση προγραμματιστή |